Make your own free website on Tripod.com
 
Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi
ülkemizin doğa hazinelerinden olan sağlık kaynağı sularla hizmet veren termal otellerin özelliklerini ve yararlanma olanaklarını tanıtan ayrıntılı rehber

Bulunduğunuz Yer : Ana Dizin > Tedavi > Termal Tedavi > Kür Uygulama

Bize Dönüş
Bir çok bağlantıyı kayıt etmek yerine ya da seçtiğiniz kaynaklardan birine bağlanmak için sitemizden ayrılmadan önce "herhangi bir sayfamızı sürekli kullandığınız sitelerin arasına kayıt ederseniz" daha sonra bize geri dönmeniz veya yeniden diğer sitelere ulaşmanız kolay olacaktır.
Ücretsiz E-Posta Hizmeti
Dünyaca ünlü bir E-Posta Servisi Sunucusu'ndan sağlanan hizmet ve destekle; sitemizde konuklarımıza e-posta için sunulan ücretsiz hizmetimiz den kolayca yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitenizde bu hizmeti konuklarınız için kullanabilirsiniz.
Ücretsiz E-Kart Hizmeti
Bu hizmet ücretsiz olarak verilmektedir. Sitemizin e-kart arşivinde bulunan e-kartlardan seçerek dilediğiniz herkese uygun gördüğünüz içerikleri ekleyerek dilediğiniz kadar ücretsiz gönderebilir, size gönderilen e-kartları okuyabilir ve alabilirsiniz.
Tanıdıklarınıza Duyurunuz
Sitemiz içeriğinin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bütün tanıdıklarınıza yorumlarınızı katarak sitemizi duyurup tanıtabilir, onları haberdar edebilir, içeriğimize katkıda bulunmalarını, yer almalarını sağlayabilirsiniz.
Düzenli Haber
Sitedeki yenilik ve sürekli gelişen içerik değişikliklerinden haberinizin olması için dağıtım listemize kayıt yaptırmanız yeterlidir. Üyelere e-posta ile ayda bir gönderilen duyurulara olan üyeliğinizi dilediğiniz zaman dağıtım listemizdeki kaydınızı sildirerek iptal edebilirsiniz.
Açık Konuk Defteri
Tüm konuklarımızın izlemesine açık olan konuk defterimiz ayrıca olumlu yada olumsuz görüşlerini yazmalarına açıktır. Burada mesajlarınızı birbirinize iletebilir, çeşitli konuda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
KÜR UYGULAMALARI

Kaplıca kür tedavisi kaplıca ve kür tıbbı uzmanı hekim veya yoksa başka bir uzman hekim tarafından düzenlenmelidir. Tedavi için kür programı doktor tarafından düzenlenerek hastaya uygulanacaktır. Kür türünü, süresini ve diğer gerekli özellikleri tedaviyi yönlendiren doktor seçtikten sonra kaplıca tedavisi programı için doktorun tavsiyesine uyulmalıdır.

Kaplıcalardan olumlu sonuç alabilmek için; kaplıca tedavi mevsiminin, hastalığın mahiyeti ve kaplıca sularının özelliğine göre seçilmesi gerekir. Kaplıca tesisleri yeterli olduğu takdirde dermatozlar ve kadın rahatsızlıklarında her mevsim, diyabet, nevralji ve romatizmada yaz ayları, sinir, mide, bağırsak ve karaciğer hastalıklarında ilk ve sonbahar tedavi için en uygun dönemdir.

Tedavi süresi kaplıca doktoru tarafından saptanmış olmalıdır. Bu süre genellikle 15 ile 45 gün arasındadır. Kısa sürelerde tedavi etkili olmamakla birlikte uzun süreler ise hastada ruhi değişiklikler ve isteksizlikler meydana getirebilmektedir. Bu nedenle uzun süreleri gerektiren tedavilerde 2-3 aylık aralar (istirahat) gerekli olmaktadır.

Tedavi süresince doktorun yönlendirmelerine uyulmalıdır. Hastanın sistemik-dahiliye kontrolü yapılarak hasta kaplıca kürü esnasında izlenecek, yararlı ve zararlı etkiler gözlenmelidir. Kaplıcada tedavi kürü başladıktan sonra hasta tedavi boyunca gözlenerek ve tedavinin yararlı veya zararlı etkileri özenle değerlendirilmelidir. Kürün hasta üzerindeki yararlı yada zararlı etkileri değerlendirilerek kür uygulamasında gerekli değişiklikler yapılmalıdır.


termaloteller@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi e-postaci@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yonetmen@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi info@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yeralma@afacan.zzn.com
Afacan Termal Oteller E-Rehberi®™  © 1997-2005 Afacan Termal Oteller E-Rehberi