Make your own free website on Tripod.com
 
Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi
ülkemizin doğa hazinelerinden olan sağlık kaynağı sularla hizmet veren termal otellerin özelliklerini ve yararlanma olanaklarını tanıtan ayrıntılı rehber

Bulunduğunuz Yer : Ana Dizin > Tedavi > Termal Tedavi > Hijyen

Bize Dönüş
Bir çok bağlantıyı kayıt etmek yerine ya da seçtiğiniz kaynaklardan birine bağlanmak için sitemizden ayrılmadan önce "herhangi bir sayfamızı sürekli kullandığınız sitelerin arasına kayıt ederseniz" daha sonra bize geri dönmeniz veya yeniden diğer sitelere ulaşmanız kolay olacaktır.
Ücretsiz E-Posta Hizmeti
Dünyaca ünlü bir E-Posta Servisi Sunucusu'ndan sağlanan hizmet ve destekle; sitemizde konuklarımıza e-posta için sunulan ücretsiz hizmetimiz den kolayca yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitenizde bu hizmeti konuklarınız için kullanabilirsiniz.
Ücretsiz E-Kart Hizmeti
Bu hizmet ücretsiz olarak verilmektedir. Sitemizin e-kart arşivinde bulunan e-kartlardan seçerek dilediğiniz herkese uygun gördüğünüz içerikleri ekleyerek dilediğiniz kadar ücretsiz gönderebilir, size gönderilen e-kartları okuyabilir ve alabilirsiniz.
Tanıdıklarınıza Duyurunuz
Sitemiz içeriğinin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bütün tanıdıklarınıza yorumlarınızı katarak sitemizi duyurup tanıtabilir, onları haberdar edebilir, içeriğimize katkıda bulunmalarını, yer almalarını sağlayabilirsiniz.
Düzenli Haber
Sitedeki yenilik ve sürekli gelişen içerik değişikliklerinden haberinizin olması için dağıtım listemize kayıt yaptırmanız yeterlidir. Üyelere e-posta ile ayda bir gönderilen duyurulara olan üyeliğinizi dilediğiniz zaman dağıtım listemizdeki kaydınızı sildirerek iptal edebilirsiniz.
Açık Konuk Defteri
Tüm konuklarımızın izlemesine açık olan konuk defterimiz ayrıca olumlu yada olumsuz görüşlerini yazmalarına açıktır. Burada mesajlarınızı birbirinize iletebilir, çeşitli konuda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
KAPLICA HİJYENİ

Mantar sudan bulaşmaz. Kullanılan terlik, ıslak zemin ya da havlu gibi eşyalardan bulaşır. Bunlara dikkat ederek mantardan korunmak mümkündür. HIV ve sedef hastalıkları da kaplıcalardan bulaşmaz. En sık görülen risk; ciltte sivilce yapan konjektivit olabilir.

Burada şöyle bir tartışma var. Doğal olarak kaplıca suyuna dezenfektan madde eklenmesi onun doğallığını ve kimyasal özelliğini bozar mı diye. Aslında bozar. Ama burada iki farklı eğilim var. Bir grup hiçbir şekilde suya kimyasal dezenfektan katılmamasından yana. Bu grubun görüşüne göre insanları iyice dezenfekte edip havuza sokmamız gerekiyor.

Kaplıcaların hijyen konusunda standartlara uygun olması gerekmektedir. Bu aslında bütün havuzlarda, bütün dünyada ve bütün kaplıcalarda bir sorundur. Havuz ortamı, havuz suyu dezenfekte edilmesi kaplıca suyunda mineraller olduğu için uygun bir yöntem olarak kullanılamamaktadır.

Bu yüzden uygun yöntemlerin kullanılması zorunludur. Havuza girmeden önce insanları deyim yerindeyse dezenfekte etmek en uygun yöntem olmaktadır. Sonuçta duş alarak, özel solüsyonlar kullanılarak, mikroplardan olabildiğince arındırarak havuza girmesi sağlanmalıdır.

Ayrıca eğer kaplıca suyunun kimyasal etkisi tedavide ön planda tutuluyorsa, o zaman da küvet dediğimiz ortamlarda, yani her hasta için yeniden doldurulan, dolayısıyla hijyenikliği garanti altına alan yöntemlerin uygulanması önerilmektedir.


termaloteller@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi e-postaci@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yonetmen@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi info@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yeralma@afacan.zzn.com
Afacan Termal Oteller E-Rehberi®™  © 1997-2005 Afacan Termal Oteller E-Rehberi