Make your own free website on Tripod.com
 
Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi
ülkemizin doğa hazinelerinden olan sağlık kaynağı sularla hizmet veren termal otellerin özelliklerini ve yararlanma olanaklarını tanıtan ayrıntılı rehber

Bulunduğunuz Yer : Ana Dizin > Sağlık Kurumları

SİTEDE KONU ARAŞTIRMA
Bir yada bir kaç sözcük giriniz
  
Sitemizde Araştırma / Bravenet.com
Bize Dönüş
Bir çok bağlantıyı kayıt etmek yerine ya da seçtiğiniz kaynaklardan birine bağlanmak için sitemizden ayrılmadan önce "herhangi bir sayfamızı sürekli kullandığınız sitelerin arasına kayıt ederseniz" daha sonra bize geri dönmeniz veya yeniden diğer sitelere ulaşmanız kolay olacaktır.
Ücretsiz E-Posta Hizmeti
Dünyaca ünlü bir E-Posta Servisi Sunucusu'ndan sağlanan hizmet ve destekle; sitemizde konuklarımıza e-posta için sunulan ücretsiz hizmetimiz den kolayca yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitenizde bu hizmeti konuklarınız için kullanabilirsiniz.
Ücretsiz E-Kart Hizmeti
Bu hizmet ücretsiz olarak verilmektedir. Sitemizin e-kart arşivinde bulunan e-kartlardan seçerek dilediğiniz herkese uygun gördüğünüz içerikleri ekleyerek dilediğiniz kadar ücretsiz gönderebilir, size gönderilen e-kartları okuyabilir ve alabilirsiniz.
SAĞLIK HİZMETİ VEREN KURUMLAR

Ülkemizin bir çok yerinde; doktor denetimi ile kaplıca tedavisi uygulamasının sağlanabilmesi için sevk muayenelerinin yapıldığı, fizik tedavinin sağlandığı, rehabilitasyon tedavisinin uygulandığı bir çok merkezler bulunmakta ve hizmet vermektedirler.

Doktor tarafından önerilmemişse ve kaplıcada doktor denetimi yoksa kaplıca tedavisi yapılmamalıdır. Ancak, halkımız geleneksel olarak böylesi bir tedavi yöntemine yaygın olarak başvurmaktadır. Hiç olmazsa hangi durumlarda bu tedavinin uygulanması gerektiği, hangi durumlarda uygulanırsa zararlı olabileceğinin bilinmesinde yarar vardır. Hastalığın kesin tanısı konulmalıdır, Hastalığın aktivasyon derecesi, yaptığı lokal ve sistemik hasarlar değerlendirilmelidir. Hastanın sistemik-dahiliye kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Hasta kaplıca kürü esnasında izlenmeli, yararlı ve zararlı etkiler gözlenmelidir.

Bilinçli davranılmadan ve gerekli bilgiler edinilmeden kaplıcalardan yarar beklenmemelidir. Tedavi amacıyla kaplıcalara gitmeden önce doktara muayene olup teşhise uygun kaplıca tedavisinin varlığı öğrenilmeden yola çıkılmamalı ve kaplıca tedavisine ön yargılı olarak kalkışılmamalıdır. Kaplıca seçerken teşhis edilmiş hastalığa uygun su özelliklerinin bulunmasına, doktorun bu tür tedaviyi uygun bulmasına ve denetim altında tedavi kürlerinin yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle kaplıcalara önceden danışılarak verilen bilgiler özenle incelenmeli ve konmuş teşhise uygun tedavi sağlayabileni seçilmelidir.

 

  MUAYENE MERKEZLERİ
  FİZİK TEDAVİ MERKEZLERİ
  REHABİLİTASYON MERKEZLERİ

 

termaloteller@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi e-postaci@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yonetmen@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi info@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yeralma@afacan.zzn.com
Afacan Termal Oteller E-Rehberi®™  © 1997-2005 Afacan Termal Oteller E-Rehberi