Make your own free website on Tripod.com
 
Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi
ülkemizin doğa hazinelerinden olan sağlık kaynağı sularla hizmet veren termal otellerin özelliklerini ve yararlanma olanaklarını tanıtan ayrıntılı rehber

Bulunduğunuz Yer : Ana Dizin > Tedavi > Destek Tedavi > Masaj

Bize Dönüş
Bir çok bağlantıyı kayıt etmek yerine ya da seçtiğiniz kaynaklardan birine bağlanmak için sitemizden ayrılmadan önce "herhangi bir sayfamızı sürekli kullandığınız sitelerin arasına kayıt ederseniz" daha sonra bize geri dönmeniz veya yeniden diğer sitelere ulaşmanız kolay olacaktır.
Ücretsiz E-Posta Hizmeti
Dünyaca ünlü bir E-Posta Servisi Sunucusu'ndan sağlanan hizmet ve destekle; sitemizde konuklarımıza e-posta için sunulan ücretsiz hizmetimiz den kolayca yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitenizde bu hizmeti konuklarınız için kullanabilirsiniz.
Ücretsiz E-Kart Hizmeti
Bu hizmet ücretsiz olarak verilmektedir. Sitemizin e-kart arşivinde bulunan e-kartlardan seçerek dilediğiniz herkese uygun gördüğünüz içerikleri ekleyerek dilediğiniz kadar ücretsiz gönderebilir, size gönderilen e-kartları okuyabilir ve alabilirsiniz.
Tanıdıklarınıza Duyurunuz
Sitemiz içeriğinin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bütün tanıdıklarınıza yorumlarınızı katarak sitemizi duyurup tanıtabilir, onları haberdar edebilir, içeriğimize katkıda bulunmalarını, yer almalarını sağlayabilirsiniz.
Düzenli Haber
Sitedeki yenilik ve sürekli gelişen içerik değişikliklerinden haberinizin olması için dağıtım listemize kayıt yaptırmanız yeterlidir. Üyelere e-posta ile ayda bir gönderilen duyurulara olan üyeliğinizi dilediğiniz zaman dağıtım listemizdeki kaydınızı sildirerek iptal edebilirsiniz.
İzlenimleriniz
Kaplıca otellerinde tedaviniz ile ilgili fotoğraf, anı ve uyarı notlarınızı bize e-posta ile göndererek sitenin ilgili bölümlerinde izlenimlerinizi kolayca konuklarımızla paylaşabilirsiniz.
Açık Konuk Defteri
Tüm konuklarımızın izlemesine açık olan konuk defterimiz ayrıca olumlu yada olumsuz görüşlerini yazmalarına açıktır. Burada mesajlarınızı birbirinize iletebilir, çeşitli konuda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
MASAJ

Kas-İskelet, sinir ve dolaşım sistemini, deri üzerinden yapılan sistemli maniplasyonlar ile etkilemek ve bu sistemlerin hastalıklarının tedavilerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan tedavi metodudur. Deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılmasıdır. Hastalıklardan korumada, sporcularda kondisyonun yükseltilmesinde, kozmetikte vücut bakımında yaygın kullanım alanı vardır.

Masajlar fiziksel ve ruhsal iyiliğe giden yolda eksiksiz bir deneyimdir. Thermalife ayrıca rahatlama sağlayan, hassas kasların tedavisine yardım eden, metabolik hareketi hızlandırıcı ve ağrıya, sancıya karşı etkili özel formüllü aromaterapi masajı da sunmaktadır.

Klasik İsveç Masajı Dolaşımı hızlandıran ve rahatlama sağlayan tüm vücut masajı.
Fitness Masajı Egzersiz öncesi kasları hazırlayan masaj.
Spor Sonrası Masajı Sinirler ve kaslarda gevşeme sağlayan masaj. Rahat giysilerle uygulanması tavsiye edilir.
Refleksoloji Ayak tabanına yapılan bu basınç masajıyla tüm vücudun canlanması sağlanır.
Boyun ve Omuz Masajı Boyun, omuz ve üst-arka adelelerdeki gerginliği giderici masaj.
Vücut Fırçası Masajı Vücudun kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.
G-5 Masajı Yorgunluk, stres ve selülit giderici çok yönlü bir cihazla uygulanan masaj türüdür.
Hydro Jet Masajı Suya sıcaklık ve güç katılarak vücuda uygulanan bir masajdır. Hydro Jet'in yüzey altından dairesel hareketleriyle tüm vücuda uygulanan bu masaj, gerginliği giderir, adaleleri gevşetir ve metabolizmayı aktive eder.
Rahatlama Aromaterapisi (İsveç Aromaterapisi 1) Petitgrain, verbana yağlarıyla tatbik edilen tüm vücut masajı.
Enerji Aromaterapisi (İsveç Aromaterapisi 2) Adaçayı, biberiye ve lavanta yağlarıyla tatbik edilen tüm vücut masajı.
Spor Sonrası Aromaterapi Botanik ekstrelerle kas gerginliğini alan özel masaj.

Deri-deri altı dokusu
Deri altı bağ dokusu yapışıklıklarının çözülmesinde yardımcıdır.Dokulara sağlıklı bir esneklik kazandırır. Nedbe dokularındaki sertliklerin tedavisinde yararlıdır. Metabolizma artıklarının uzaklaştırılmasını sağlar. Yağları mobilize eder.Sellülit tedavisinde incelme sağlar.

Kas-iskelet sistemi
Kas spazmını çözer,kaslarda gevşeklik sağlar. Kasların kan dolaşımını hızlandırarak toksinlerin atılmasına yardımcı olur, ağrı ve yorgunluğu giderir. Sporcularda kondisyonu arttırır. Uygulanan masajın tipine göre kas tonusunu yükseltir, atrofiyi geciktirir. Merkezi sinir sistemi ve ağrı yolları üzerinden analjezik etkisi vardır.

Dolaşım sistemi
Kan dolaşımını hızlandırır. Ekstremite ödemlerinde etkin iyileşme sağlar. Lenfatik drenajı artırır.Lenfödem tedavisinde etkilidir.

İç organlar
Antispazmolitik etki oluşturur. Organların fonksiyon bozukluklarının regülasyonunda yardımcıdır. (Bağ dokusu masajı)

Psikolojik
Stresi azaltır. Yorgunluğu giderir. Masaj tipine göre canlılık ve dinamizmi arttırır.

 

termaloteller@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi e-postaci@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yonetmen@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi info@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yeralma@afacan.zzn.com
Afacan Termal Oteller E-Rehberi®™  © 1997-2005 Afacan Termal Oteller E-Rehberi