Make your own free website on Tripod.com
 
Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi Afacan Termal Oteller E-Rehberi
ülkemizin doğa hazinelerinden olan sağlık kaynağı sularla hizmet veren termal otellerin özelliklerini ve yararlanma olanaklarını tanıtan ayrıntılı rehber

Bulunduğunuz Yer : Ana Dizin > Tedavi > Destek Tedavi > Aromaterapi

Site İçeriği ve Web Araştırma
Bir yada bir kaç sözcük giriniz
Bu SiteTüm Web
Siz de Arama Motoru Alabilirsiniz
Bize Dönüş
Bir çok bağlantıyı kayıt etmek yerine ya da seçtiğiniz kaynaklardan birine bağlanmak için sitemizden ayrılmadan önce "herhangi bir sayfamızı sürekli kullandığınız sitelerin arasına kayıt ederseniz" daha sonra bize geri dönmeniz veya yeniden diğer sitelere ulaşmanız kolay olacaktır.
Ücretsiz E-Posta Hizmeti
Dünyaca ünlü bir E-Posta Servisi Sunucusu'ndan sağlanan hizmet ve destekle; sitemizde konuklarımıza e-posta için sunulan ücretsiz hizmetimiz den kolayca yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitenizde bu hizmeti konuklarınız için kullanabilirsiniz.
Ücretsiz E-Kart Hizmeti
Bu hizmet ücretsiz olarak verilmektedir. Sitemizin e-kart arşivinde bulunan e-kartlardan seçerek dilediğiniz herkese uygun gördüğünüz içerikleri ekleyerek dilediğiniz kadar ücretsiz gönderebilir, size gönderilen e-kartları okuyabilir ve alabilirsiniz.
Tanıdıklarınıza Duyurunuz
Sitemiz içeriğinin ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bütün tanıdıklarınıza yorumlarınızı katarak sitemizi duyurup tanıtabilir, onları haberdar edebilir, içeriğimize katkıda bulunmalarını, yer almalarını sağlayabilirsiniz.
Düzenli Haber
Sitedeki yenilik ve sürekli gelişen içerik değişikliklerinden haberinizin olması için dağıtım listemize kayıt yaptırmanız yeterlidir. Üyelere e-posta ile ayda bir gönderilen duyurulara olan üyeliğinizi dilediğiniz zaman dağıtım listemizdeki kaydınızı sildirerek iptal edebilirsiniz.
Açık Konuk Defteri
Tüm konuklarımızın izlemesine açık olan konuk defterimiz ayrıca olumlu yada olumsuz görüşlerini yazmalarına açıktır. Burada mesajlarınızı birbirinize iletebilir, çeşitli konuda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
AROMATERAPİ

Türkiye'nin dört bir köşesinden özel olarak toplanan çeşitli bitki, ot, kök ve reçinelerden elde edilen demlerle kişileri rahatlatıp gerginliği ortadan kaldırıyor. Deriye derinlemesine nüfuz ederek kan dolaşım sistemini yeniliyor. Ciltte yumuşaklık ve rahatlama yaratıyor. Yaşlılıkla ilgili cilt bozukluklarında, kaşıntılarda, artrit ve adele spazmlarında, periferik dolaşım bozukluklarında, depresyon, menapoz ve andropoz sonrası rahatsızlıklar, iktidarsızlık, nevrit, nevralji ağrıları, obesite ve romatizmanın dejeneratif hallerinde şaşırtıcı sonuçlarsağlıyor. Stres giderici, şeker düşürücü, migren ve ağrı kesici, tansiyon ayarlayıcı bir terapi olarak başarıyla kullanulmaktadır.

Aromaterapi gerekli yağların ve kokuların rahatlamaya yardım ve gerginliğin ortadan kaldırılması için kullanımıdır. Oluşmakta olan hastalığı önler ve bazı belli durumlarda rahatlamaya yardımcı olur. Gerekli saf yağlar genelde bitkilerin otlardan, köklerden ve reçinelerden damıtma yoluyla elde edilir. Aromaterapi ile ilgili en genel bilgi elde edilen yaranın her bir yağın kokusunda bulundurulduğudur. Burundaki koku duyusu hücreleriyle temasa geçen yağdan çıkan koku molekülleriyle işler, sonra bu sinir hücreleri beynin bir kısmıyla irtibat kurar ve duygusal bir etki yaratır.

Yasemin; bunalımın ortadan kalkmasını; Lavanta; sinirsel gerginlik uykusuzluk, migren, başağrıları, bronşit, grip, astım, sinüzit, yavaş kan dolaşımı, romatizma, eklem iltihabı,sellülitler, çürükler, yüz sivilceleri, cilt iltihabı, egzema, uyuz hastalığı, bulantı, burkulmalar, güneş yanıkları, yanıklar ve haşlanmalarda tedavi sağlar.

Aromaterapi yağları şu yollarla kullanılabilir :
Nefes Alma Yöntemi: Buhar yoluyla teneffüs. Yağ, vücuda direk olarak nüfuz ettiği gibi, yukarıdakine benzer biçimde buhar yoluyla alınır.
Masaj: En etkili yöntemdir. Masajın etkisi kan dolaşımını hızlandırır ve yağın özümsenmesini kolaylaştırır.

 
termaloteller@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi e-postaci@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yonetmen@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi info@afacan.zzn.com Afacan Termal Oteller E-Rehberi yeralma@afacan.zzn.com
Afacan Termal Oteller E-Rehberi®™  © 1997-2005 Afacan Termal Oteller E-Rehberi